+ 38 067 575 06 15

Албанія

Остання загадка Європи - саме так називають Албанію, тому що ще до недавніх часів вона була «відгороджена» від туристів. І тільки останнім часом стала привабливою для туристичного відпочинку. Вона розташована в південно-східній частині Європи, поруч з такими країнами як Сербія і Чорногорія, Італія, Греція та Македонія. Столиця Албанії - місто Тірана.
Довгий час Албанія знаходилося під впливом Османської імперії, а це означає, що національна кухня успадкувала кулінарні традиції турецького народу. Щоправда, не менший вплив справили на місцеву гастрономію і стародаві іллірийскі традиції, слов'янська культура, а також в багатьох стравах уловлюються споконвічно грецькі нотки. Чи варто говорити про те, що кухня, яка формувалася протягом кількох століть, зараз є щось справді дивне і дуже щедре. Страви ситні і не кривлячи душею можна додати ще й те, що вони смачні. Серед основних продуктів, які панують в місцевій кулінарії - фрукти і овочі, молочні продукти, дари моря, м'ясо (в пошані баранина і яловичина), рис, а також різні приправи і спеції. Як напоїв тут віддають перевагу білим винам, фруктовим лікерам і бренді.
Основні визначні пам'ятки країни знаходяться в Тирані, столиці країни: Центральна площа Скандербега, мечеть Хаджі-Етхем-бея, Годинникова вежа, Національний музей історії та найвища будівля в країні - тиранський міжнародний готель у 15 поверхів заввишки. Місто Шкодер вважається культурною столицею Албанії. Тут знаходиться найбільше озеро Балкан - Скадарське озеро. Головні пам'ятки міста - фортеця Розафа, мечеть Шейха Заміла Абдулли Аль-Заміль і католицька церква Руга-Ндре-Мджеда. У місті Дуррес можна побачити пам'ятники римського й візантійського періодів, зокрема найбільший на Балканах Амфітеатр. На території країни знаходиться декілька пам'яток, що входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: Археологічний музей-заповідник Бутрінті (недалеко від Саранді), історичні центри Берат і Гірокастра. У місті-музеї Гірокастра на березі річки Дрині збереглося безліч давньоримських пам'ятників.

Інші країни